Урок-семінар


Мета уроку: сформувати знання учнів про сучасні проблеми, які існують в енергетичному секторі України та інших країн світу, та пов’язані з цим проблеми екології.
Очікувані результати: учні повинні знати основні проблеми, які існують в енергетиці України та інших країн, розуміти орієнтовні шляхи їх вирішення, усвідомлювати напрямки вирішення екологічних проблем, пов’язаних з енергетикою.
Тип уроку: урок-семінар.
Наочність і обладнання: навчальна презентація, комп’ютер, підручник.

Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Провести бесіду за матеріалом ст. 264-265

Бесіда за питаннями
1. Чому зараз багато уваги приділяють альтернативним джерелам енергії?
2. Назвіть альтернативні джерела енергії, наведіть приклади їх використання в різних країнах світу.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
1. Повідомити тему і мету семінару.
2. Оголосити питання, які будуть розглядатися в ході уроку­семінару.
3. Оголосити критерії, за якими оцінюватиметься робота кожної групи:
1) науковість інформації;
2) доступність подання інформації;
3) презентабельність (наявність ілюстрацій, схем або комп’ютерної
презентації);
4) дотримання регламенту (до 4 хв);
5) виступ усіх учасників групи або зазначення внеску кожного учасника в роботу групи;
6) участь групи в підбитті підсумків семінару

IІІ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ УЧНІВСЬКИХ РОБІТ
Запропонувати учням презентувати свої роботи.
Орієнтовні теми повідомлень
1. Сучасні проблеми енергетики в Україні.
2. Сучасні проблеми енергетики в світі.
3. Хімічне та біологічне забруднення довкілля в Україні.
4. Хімічне та біологічне забруднення довкілля в світі.
5. Глобальне потепління: загроза людству.
6. Чи потрібен місту екологічно чистий транспорт.
7. Вплив сонячної активності на процеси в атмосфері Землі.
8. Озонова діра над Антарктидою: сучасний стан проблеми.
9. Як працює припливна електростанція.
10.«Сонячний будинок».
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Чому зараз багато уваги приділяють альтернативним джерелам енергії?
2. Назвіть альтернативні джерела енергії, наведіть приклади їх використання в різних країнах світу.

V. Домашнє завдання

Немає коментарів:

Дописати коментар